2017 m. spalio 25 d. Klasterių forume pristatyta ilgai laukta ir brandinta Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) užsakymu Pokyčių tyrimų instituto parengta 2017 m. Lietuvos klasterių studija. Studiją pristatė jos autorė dr. Erika Vaiginienė.

Šios Klasterių studijos tezės tapo sudedamaja atnaujintos Lietuvos klasterių plėtros koncepcijos dalimi, kuri parengta specialiai Ūkio ministro suformuotoje darbo grupėje, kurioje dirbo taip pat ir Lietuvos klasterių asociacijos atstovai.

Spalio 12 d. Lietuvos Respublikos Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius pasirašė įsakymą dėl Lietuvos klasterių plėtros koncepcijos pakeitimo. Atnaujintą koncepciją Klasterių forumui pristatė Ūkio ministerijos Inovacijų departamento Verslo ir mokslo bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė ir minėtos darbo grupės sekretorė Ona Šakalienė.

Komentarais bei įžvalgomis apie naująją Lietuvos klasterių studiją bei atnaujintą Lietuvos klasterių plėtros koncepciją pasidalino vienas aktyviausių Ūkio ministerijos darbo grupės narių – Lietuvos klasterių asociacijos prezidentas dr. Laimutis Paškevičius. L. Paškevičius taip pat kalbėjo apie tolimesnius žingsnius tam, kad įgyvendinti atnaujintos koncepcijos nuostatas.

Antroji Klasterių forumo dalis prasidėjo diskusija dėl priemonės „Inoklaster LT“ tolimesnio vystymo – ypač aktualaus šiuo metu visiems klasteriams klausimo.

Kaip žinia, šiuo metu Ūkio ministerijoje yra rengiami projektų atrankos kriterijai. Tik ką baigėsi viešo kvietimo teikti pasiūlymus dėl priemonės „Inoklaster LT“ projektų atrankos kriterijų nustatymo ir keitimo terminas.

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos klasterių asociacija Ūkio ministerijos Europos Sąjungos paramos koordinavimo departamentui pateikė pasiūlymus dėl priemonės tobulinimo, tačiau į asociacijos pasiūlymus atsižvelgta nebuvo.

Taigi, kvietėme Ūkio ministerijos, LVPA atstovus bei klasterius padiskutuoti, kas iš tikrųjų yra svarbu rengiant kriterijus ir kaip ši priemonė galėtų būti dar labiau patobulinta.

Deja, Klasterių forume dalyvavo tik viena Ūkio ministerijos atstovė, kuri pristatė atnaujintą Lietuvos klasterių plėtros koncepciją. Renginyje pasigedome už ES finansavimo priemones atsakingų ministerijos atstovų, vaidinančių lemiamą vaidmenį sprendžiant dėl projektų atrankos kriterijų. Savo nuomones dėl susidariusios situacijos išsakė VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra bei VšĮ Lietuvos inovacijų centras atstovai, patirtimi rengiant pasiūlymus dalinosi klasterių vadovai.

Forume aptartos ir kitos ES finansavimo ir klasterių skatinimo galimybės: Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas dr. Artūras Jakubavičius siūlė šokti į nuvažiuojančius traukinius: Frascati 2015 ir InoConnect, o MITA MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Keršienė papasakojo apie įmonių tarptautiškumo skatinimo būdus.

 

Renginio foto galerija

 

Klasterių forumo vaizdo įrašai

Spalio 25 d. Klasterių forumas (I dalis)

Posted by Lietuvos klasterių asociacija on 2017 m. spalis 25 d.

 

Spalio 25 d. Klasterių forumas (II dalis)

Posted by Lietuvos klasterių asociacija on 2017 m. spalis 25 d.

 

Forumo pranešimų medžiaga

Lietuvos klasterizacijos studijos pristatymas
VšĮ Pokyčių tyrimų institutas mokslininkė dr. Erika Vaiginienė

Atnaujintos Lietuvos klasterių plėtros koncepcijos pristatymas
Ūkio ministerijos Inovacijų departamento Verslo ir mokslo bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė Ona Šakalienė

Ar ilgai žiūrėsime į nuvažiuojančius traukinius:
Frascati 2015 – ką reikia žinoti norint sumažinti pelno mokestį
InoConnect – neišnaudotos galimybės tarptautiniam bendradarbiavimui klasteriams
VšĮ Lietuvos inovacijų centras projektų vadovas dr. Artūras Jakubavičius

Įmonių tarptautiškumo skatinimas – partnerių paieškos renginiai
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Keršienė