Rugpjūčio 23-osios Klasterių forumas tapo vienu gausiausių per visą šio renginių formato istoriją – Lietuvos klasterių naujienų klausėsi ir diskutavo per 40 dalyvių: klasterių atstovų, LR Ūkio ministerijos, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), Lietuvos inovacijų centro (LIC), Verslios Lietuvos specialistų ir svečių. Forumas taip pat buvo tiesiogiai transliuojamas Lietuvos klasterių asociacijos Facebook profilyje.

Renginyje pristatyti 9 pranešimai. Ūkio ministerijos darbo grupės pasiekimus spendžiant klausimus dėl Lietuvos klasterių koncepcijos atnaujinimo pristatė Lietuvos klasterių asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius. Apie naujai rengiamą Klasterių studiją ir klasterių apklausą kalbėjo VšĮ Pokyčių tyrimų institutas vadovė dr. Erika Vaiginienė. Iki forumo pradžios klasterių apklausoje buvo sudalyvavę 20 Lietuvos klasterių. Tyrėjai ir Lietuvos klasterių asociacija labai ragina apklausos anketų dar neužpildžiusių klasterių kuo skubiau tai padaryti.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) administruojamą priemonę Inovaciniai čekiai pristatė MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Kalpokaitė, o apie valstybės paramą intelektinei nuosavybei apsaugoti – priemonę Inopatentas pasakojo MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas Mantas Biekša.

Kaip visuomet vaizdžiai ir nestokodamas sąmojo neišnaudotas ES struktūrinių fondų galimybes klasteriams pristatė VšĮ Lietuvos inovacijų centras projektų vadovas Dr. Artūras Jakubavičius. MITA klasterių plėtros koordinatorius Vidmantas Vaitulevičius energingai pristatė naująją MITA užsakymu sukurtą svetainę klaster.lt.

Klasterių forume viešėjęs svečias iš Didžiosios Britanijos – investuotojas ir “Lithuania GB” įkūrėjas Hon Richard Evans papasakojo apie patirtį dirbant su Lietuvos įmonėmis ir klasteriais bei pakvietė forumo dalyvius aktyviai skverbtis į Didžiosios Britanijos rinką.

Fotoelektros technologijų klasterio sėkmės istorija pasidalino klasterio koordinatorius Dr. Juras Ulbikas. Reikšmingus klasterių pasaulio įvykius pristatė Lietuvos klasterių asociacijos vykdantysis direktorius Marius Pareščius.

Po renginio aktyviausių klasterių koordinatorių vadovai pasiliko dalyvauti VšĮ Pokyčių tyrimų institutas tyrėjų surengtoje diskusijoje apie klasterizaciją Lietuvoje.

 


Forumo vaizdo įrašai

  • I dalis (Ūkio ministerijos darbo grupės veikla, Lietuvos klasterių studija)
  • II dalis (Inovaciniai čekiai, Inopatentas, neišnaudotos ES SF galimybės, Fotoelektros klasteris)
  • III dalis (Fotoelektros klasteris, reikšmingi klasterių pasaulio įvykiai)

Renginio foto galerija

 


Forumo pranešimai

Ūkio ministerijos darbo grupės pasiūlymams dėl Lietuvos klasterių politikos formavimo ir įgyvendinimo bei klasterių stebėsenos ir vertinimo užtikrinimo teikti veiklos apžvalga
Lietuvos klasterių asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius

Rengiamos Lietuvos klasterių studijos įžvalgos
VšĮ Pokyčių tyrimų institutas direktorė dr. Erika Vaiginienė

Inovaciniai čekiai
MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Kalpokaitė

Inopatentas – valstybės parama intelektinei nuosavybei apsaugoti
MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas Mantas Biekša

Neišnaudotos ES struktūrinių fondų galimybės klasteriams
VšĮ Lietuvos inovacijų centras projektų vadovas Dr. Artūras Jakubavičius

Fotoelektros technologijų klasterio sėkmės istorija
Fotoelektros technologijų klasterio koordinatorius Dr. Juras Ulbikas

 

Dr. L. Paškevičius

Dr. E. Vaiginienė

I. Kalpokaitė

M. Biekša

Dr. A. Jakubavičius

Dr. J. Ulbikas