Klasterių forume balandžio 25 d. aptartas didžiulis paketas klasteriams svarbių klausimų. Gausiai susirinkusiems klasterių koordinatorių, Ūkio ministerijos bei jai pavaldžių įstaigų ir agentūrų atstovams pristatyta nauja Lietuvos klasterių asociacijos erdvė – verslo centras „Business Hive Vilnius“.

Klasterių asociacijos vykdantysis direktorius ir vienintelis Lietuvoje ESCA sertifikuotas klasterių vertinimo ekspertas Marius Pareščius papasakojo apie klasterių sertifikavimo galimybes ir praktiką sertifikuojant klasterius Lietuvoje ir Vokietijoje. Pasak Mariaus, apie auksinį įvertinimą (Gold Label) Lietuviams svajoti dar anksti, tačiau daugumai bronza (Bronze Label) ir kai kuriems sidabras (Silver Label) jau ranka pasiekiami.

UAB „PricewaterhouseCoopers“ atstovai pristatė preliminarią Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) užsakymu atliktos  Klasterizacijos studijos ataskaitos pirmąją dalį – klasterių apklausos ataskaitą. Pristatymas susilaukė kritikos dėl kai kurių netikslumų ir nekorektiškų teiginių bei išvadų. Sutarta, kad minėta ataskaita bus tikslinama ir koreguojama pagal pateiktas pastabas.

Pasak Klasterizacijos studiją kuruojančios MITA projektų vadovės, po forume gautų pastabų UAB „PricewaterhouseCoopers“ ketina perdaryti ataskaitą pagal gautas pastabas ir duomenis ir tik tuomet vėl pateikti klasterių vertinimui. MITA davė jiems laiko paruošti prezentaciją, kuri atitiktų visų lūkesčius ir tuomet persiųs visiems, kam ji aktuali. Pakoreguotą prezentaciją MITA planuoja persiųsti 18-os savaitės pabaigoje arba 19-os savaitės pradžioje.

Didelio susidomėjimo sulaukė Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vedėjos Sigitos Skrebės pristatytas Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonės „Inoklaster LT“ antrasis kvietimas, tai pat Lietuvos inovacijų centro (LIC) projektų vadovo ir vieno geriausių klasterių plėtros priemonių ekspertų Dr. Artūro Jakubavičiaus pristatyta priemonė „InoConnect” bei Europos įmonių tinklo galimybės.

Kai kurie dalyviai specialiai laukė paskutinio forumo pranešimo apie gerąją praktiką pasinaudojant 2014–2020 m. įmonių konkurencingumo ir mažųjų bei vidutinių įmonių programa COSME, kurį perskaitė LITEK klasterio projektų vadybininkė Kristina Ananičienė. Geras kolegų pavyzdys įkvepia: suburtas ir sėkmingai veikia trijų didžiulių dalyvių iš Lietuvos, Prancūzijos ir Austrijos konsorciumas.

Pastarasis Klasterių forumas dalyvių skaičiumi buvo vienas gausiausių, dalyviai vos tilpo 40 vietų salėje. Renginys taip pat buvo tiesiogiai transliuojamas internetu Lietuvos klasterių asociacijos paskyroje Facebook socialiniame tinkle.

Forumo vaizdo įrašai: I-oji dalis, II-oji dalis.

Pranešimų skaidrės:


Sekantį Klasterių forumą numatoma surengti gegužės 31 d. 13.00 val. verslo centre „Business Hive Vilnius“, Savanorių pr. 178F, Vilniuje.

Registracija į Klasterių forumą gegužės 31 d.

Pasiūlymus ir pageidavimus bei dominančias temas kviečiame siųsti el. paštu.