Dalyvauti 5-ojoje tarptautinėje klasterių kontaktų mugėje-konferencijoje Štutgarte, Vokietijoje 2017 m. rugsėjo 21-22 d. po įvykdyto konkurso Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) išsiuntė 7 lietuviškų klasterių desantą:

  • Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (klasteris SMART FOOD)
  • Sveikatingumo klasteris iVita
  • Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija LAuGEA
  • Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA
  • Užupis Creative Cluster
  • Lietuvos spaustuvininkų asociacija
  • VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“ (LITEK klasteris)

Įspūdžiais iš renginio dalinasi kolegos iš Užupio kūrybinio klasterio (UCC), Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK) bei Sveikatingumo klasterio iVita.

Marius Pareščius,
Užupis Creative Cluster prezidentas ir Lietuvos klasterių asociacijos vykdantysis direktorius

Marius Pareščius

„Šių metų renginys Štutgarte buvo kur kas stipresnis, nei praėjusiais metais lapkričio mėn. Briuselyje. Šiemet išgirdome labai įdomių pranešimų, tame tarpe iš Vokietijos vyriausybės ir Europos Komisijos atstovų. Dauguma kontaktų mugės dayvių buvo aktyvūs ir motyvuoti.

 

Renginyje užmezti kontaktai – daug žadantys ir galimai ves į naujų projektų sukūrimą. Ketiname plėtoti bendradarbiavimą su Balkanų šalimis, Vokietija, Skandinavais rengiant Horizon 2020, Interreg ir panašius projektus. Lapkritį laukiame COSME programos šaukimo ir ketiname rengti projetą įtraukiant Lietuvos klasterių asociaciją.

 

Įdomių iniciatyvų išgirdome iš Vokietijos klasterių, ypač veikiančių machinery ir automotive srityse. Vokiečių koelgos steigia projektinius inkubatorius, siekia atomatizuoti gamybą bei pritraukti startuolius, susijusius su gamybos efektyvumo didinimu ir naujomis technologijomis (smart city, smarth home, internet of things). Matome galimybes lietuvių įmonėms šiose srityse bendradarbiauti su vokiečiais.

 

Šiemet iš Lietuvos vyko 7 klasterių atstovai. Kitąmet tikimės vykti su 10-15 klasterių komanda – kuo mūsų daugiau, tuo mes pastebimesni ir turime daugiau galimybių sulaukti pasiūlymų dalyvauti įvairiuose projektuose.

 

Atkreipiu kolegų iš Lietuvos dėmesį rengiantis kitų metų renginiui, kad susitikimus kontaktų mugėje reiktų rezervuotis likus ne mažiau kaip 2 mėnesiams, kat pavyktų susitikti su dominančiais partenriais.“

Julius Paužolis,
Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio direktorius

„Renginyje dalyvavau pirmą kartą ir jis maloniai nustebino, nes buvo geresnis, nei tikėjausi. Kaip skelbia statistika, šių metų renginys sutraukė daugiausiai dalyvių, lyginant su visais prieš tai buvusiais – arti 200.

 

Džiugino, kad į renginį susirinko daugybė tikrai rimtų klasterių, įvertintų Bronze, Silver bei Gold Label sertifikatais – atstovų iš Skandinavijos, Baltijos regionų, Centrinės vei Vakarų Europos šalių.

 

Klasteriai su kuriais užmezgiau kontaktus, aktyviai ir noriai dalijosi informacija ir patirtimi, ieškojo tarpsektorinio klasterių bendradarbiavimo galimybių, buvo linkę plėtoti bendradarbiavimą.

 

B2B susitikimuose užmezgiau vertingų kontaktų su mikrotechnologijų, biotechnologijų, IT, optoelektronikos, automobilių, kosmoso ir gamybos technologijų sričių klasteriais, kurie labai domėjosi LITEK narių įmonėmis ir bendradarbiavimo galimybėmis.

 

Taip pat gavau pasiūlymų mūsų įmonėms prisijungti prie jau veikiančių projektinių iniciatyvų, inicijuoti bendrus projektus pagal Innovation Express priemonę.“

Diana Vertelkienė,
Sveikatingumo klasterio iVita vadovė

Diana Vertelkienė

„Šiame renginyje dalyvavau jau trečią kartą, ir galiu teikti, kad kasmet renginių kokybė vis gerėja. Renginys suteikia galimybę ne tik užmegzti naujus kontaktus, bet ir įgyti naujų žinių dirbtuvėse bei pasisemti idėjų iš gerosios praktikos pavyzdžių.

 

Mūsų klasteris B2B susitikimų metu užmezgė naujus kontaktus su gyvenimo mokslo klasteriais iš Estijos ir Lenkijos bei tekstilės klasteriu iš Prancūzijos. Šiuo metu mūsų klasteriui ypač aktuali išmanios tekstilės sritis, todėl didelės viltys dedamos į naujai užmegztą kontaktą.

 

Šiuo metu tęsiame bendravimą ir tariamės dėl verslo misijos aplankyti tekstilės klasterį Prancūzijoje.“

 


MITA duomenimis, penktą kartą organizuojama klasterių bendradarbiavimo konferencija ir kontaktų mugė „Bringing Cluster Collaboration to the Next Level“ yra vienas iš didžiausių klasteriams skirtų renginių Baltijos jūros regione, kasmet pritraukianti daugiau 130 klasterių iš 26 valstybių. Jos metu užmezgami nauji kontaktai, rengiami nauji bendradarbiavimo projektai. Konferencijos tikslas – skatinti klasterių tarptautiškumą per aktyvų dalyvavimą BSR programoje „Inovacijų ekspresas“ .

Lietuvos verslo atstovų dalyvavimą parnerių paieškų misijose užsienyje remia Ūkio ministerija ir MITA. Dalyviams finansuojamos kelionių išlaidos į konferencijas, kontaktų muges, įvairius partnerystės renginius Baltijos jūros regiono ir kitose valstybėse.